Cały świat z papieru – wystawa modeli kartonowych w Zamku Książęcym

Od 2 września na Zamku Książąt Oleśnickich będzie można bezpłatnie obejrzeć wystawę czeskich modeli kartonowych. Wystawa organizowana jest pod patronatem Starosty Oleśnickiego oraz Muzeum Modeli Kartonowych w Policach nad Metuji w Czechach, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Dzięki uprzejmości muzeum jak i władz miasta od soboty w dwóch salach Zamku będzie można zobaczyć cały świat z papieru, a setki unikalnych eksponatów przeniesie zwiedzających do przeszłości, teraźniejszości ale także przyszłości.

Wielu  autorów czeskich i zagranicznych zaprezentuje swoją sztukę z materiałów, które od wieków wykorzystuje ludzkość. Tysiące roboczogodzin pracy, umiejętności i cierpliwości, które przerodziły się w hobby i pasje na całe życie. Wśród modeli będzie można zobaczyć budowle z różnych regionów świata m.in. latarnie morskie, kościoły, wieże, kamienice, zamki i fortyfikacje przy których tworzeniu zainspirowano się historią. Budulce z kartonu, brystolu czy tektury przedstawiają również modele zwierząt, wszelkiego rodzaju owady, ptaki, ssaki, gady i płazy, które do złudzenia przypominają żywe stworzenia. Dzięki kreatywności i pracy modelarzy możemy cieszyć oko wieloma innymi miniaturami, których nie sposób opisać słowami, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia wystawy, gdzie papier żyje własnym życiem!

Modele artystów zostały przewiezione podczas 180 kilometrowej podróży  prosto z Muzeum Modeli Kartonowych w Policach nad Metuji w Czechach i będzie można je obejrzeć bezpłatnie do 17 września w  Zamku Książęcym w Oleśnicy. Korzystając z okazji pragniemy również poinformować, że Zamek Książęcy udostępniony jest zwiedzającym od poniedziałku do niedzieli od 08:00 do 19:00. Ceny biletu obejmujące zwiedzanie Sali rycerskiej: 5 zł normalny, 3 zł ulgowy; Ceny biletu obejmujące zwiedzanie bez Sali rycerskiej: 3 zł normalny, 2 zł ulgowy.

Comments are closed.