Koncerty czwartkowe- październik

Pragniemy aby Zamek był także centrum kulturalnym miasta. Organizujemy imprezy cykliczne, które mają na celu promocję obiektu, ale i kultury oraz lokalnych artystów.

Od prawie 10 lat przy współpracy ze Starostwem Powiatowym raz w miesiącu w Sali Rycerskiej organizowane są koncerty czwartkowe z cyklu "Łączy nas muzyka”.

Podczas koncertów prezentowane są różnorodne style muzyczne, a repertuar dobierany jest w taki sposób, aby zaspokoić muzyczne gusta nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Pojawia się więc klasyka i muzyka współczesna, nie brakuje również jazzu i muzyki ludowej, goszczą kabarety i wykonawcy muzyki dawnej. Obok solowych występów prezentują się zespoły instrumentalne i wokalne oraz chóry, występują utalentowani absolwenci i uczniowie lokalnych szkół muzycznych – laureaci wielu prestiżowych nagród, do których należą m. in. Anna Pietrzak, Stanisław Podemski, Waldemar Gromolak i Agata Grudzień, z powodzeniem koncertujący w kraju i zagranicą.

Koncerty czwartkowe mają za zadanie kształtować i upowszechniać kulturę muzyczną oraz promować dorobek artystyczny i kulturalny na poziomie lokalnym. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, którzy tłumnie przybywają na koncerty.

20.10. na Zamku oleśnickim odbył się kolejny występ w ramach cyklu  „Łączy nas muzyka” w wykonaniu zespołu Jacaras. Zespół, który powstał w 2009 roku, tworzą absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Od września 2012 roku zespół podjął współpracę ze śpiewaczką pochodzącą z Meksyku-Julietą Gonzalez-Springer, specjalizującą się w wykonawstwie barokowym. Skład zespołu: Piotr Zaleski - timple, Julieta Gonzalez-Springer - wokal, Łukasz Figiel - gitara basowa, Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek, Martin Złotnicki - gitary. Zespół wykonuje tańce Hiszpanii okresu baroku, znajdujące się w XVII i XVII-wiecznych tabulaturach gitarzystów hiszpańskich, opracowane na współczesne brzemienia.

Organizatorami koncertu byli: Małgorzata Iwańska, Tomasz Huk, Edyta Szostak-Kirzyc, Monika Mikuś-Machała oraz Zamek Książęcy w Oleśnicy.

14799925_1303271903030206_1607197281_o  14647228_1303271973030199_1728087038_o

Informacje o koncertach czwartkowych: http://www.powiat-olesnicki.pl/index.php?kat=71

Comments are closed.