Roczne podsumowanie działalności dyrektora CKiW OHP-konferencja prasowa

1 kwietnia 2017 minął rok od objęcia stanowiska dyrektora CKiW OHP w Oleśnicy przez Przemysława Wróbla. Z tej okazji dyrektor zaprosił lokalne media na konferencję prasową do Zamku Książęcego w Oleśnicy, który jest siedzibą Centrum. Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia dziennikarzom działań remontowo-konserwacyjnych przeprowadzonych w ubiegłym roku. W ramach tych prac wykonano oświetlenie ewakuacyjne w części hotelowej i internatowej, wycyklinowano podłogi oraz pomalowano ściany w części internatowej, a także zakupiono hydranty. Najważniejszą inicjatywą był remont wewnętrznej i zewnętrznej dachu segmentu A, którego koszt wyniósł  419 tys. złotych.

W 2017 roku planuje się do września wykonać remont wewnętrznej połaci segmentu C. Środki pozyskane od miasta Oleśnica oraz z Komendy Głównej OHP zostaną wykorzystane do remontu schodów na wieżę zamkową. Dyrektor pochwalił się udziałem Zamku i Centrum w wielu lokalnych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych tj. Światowe Dni Młodzieży, OFCA czy Dni Europy. Nowym pomysłem na promocję Zamku jest comiesięczne Nocne zwiedzanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Do tej pory odbyły się dwie edycji, w  których udział wzięło prawie 150 osób. Kolejnym nowym przedsięwzięciem było wprowadzenie do sprzedaży zamkowych pamiątek wykonanych przez uczniów z Centrum. Zamek w ramach współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną oraz z Europejskim Szlakiem Zamków i Pałaców bierze udział w licznych targach turystycznych oraz akcjach promocyjnych tj. „Dolny Śląsk za pół ceny”.

Centrum obecnie rozpoczęło intensywną rekrutację na rok szkolny 2017/2018. Potencjał oleśnickiego Centrum liczy 110 uczniów stacjonarnych plus 85 dochodzących. Uczniowie mogą się oni szkolić w takich zawodach jak kucharz, fryzjer, cukiernik, tapicer, ogrodnik, kowal, blacharz samochodowy, mechanik i sprzedawca. W tym roku zostanie po raz pierwszy prowadzony będzie nabór do klasy VII Szkoły Podstawowej. Dyrektor przedstawił na konferencji ofertę edukacyjną, a także opowiedział o działalności Centrum.

Na zakończenie konferencji dziennikarze zadawali pytania dotyczące prac remontowych oraz rekrutacji do Centrum.

Comments are closed.