Na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców

Dnia 16.03. Zamek Książęcy w Oleśnicy został oficjalnie włączony uchwałą zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej do programu „Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców”, w którym biorą udział najciekawsze obiekty Dolnego Śląska. Tego dnia zostaliśmy również pełnoprawnymi członkami Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Jest to wielkie wyróżnienie oraz ogromna szansa na dalszy rozwój obiektu.

DOT jest organizacją zajmującą się wspieraniem  rozwoju turystyki i szeroko pojętą promocją Dolnego Śląska w kraju i za granicą, jako regionu atrakcyjnego turystycznie charakteryzującego się zróżnicowanym krajobrazem przyrodniczym oraz bogactwem wspaniałych pomników historii i kultury śląskiej. Efektem tej współpracy są licznie organizowane imprezy promujące wśród krajowych i zagranicznych turystów region, miasta i poszczególne lokalne produkty turystyczne. Współpraca z DOT jest dla oleśnickiego Zamku szansą na większe wypromowanie obiektu w kraju i za granicą.

12524260_1132242540159454_4440635950889541770_n

 „Europejski Szlak Zamków i Pałaców” to program realizowany we współpracy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz zamków i pałaców Dolnego Śląska. Zakłada on wspólną politykę informacyjną (SIW, ulotki, tablice informacyjne i drogowe), lojalnościową (system rabatowy), gwarancję oferty turystycznej na najwyższym poziomie oraz centralnie prowadzoną polityką PR i reklamową. Głównym celem projektu jest zbudowanie i wypromowanie ESZiP jako uznanego europejskiego produktu turystycznego (na równi z szlakiem św. Jakuba) oraz wpis na listę szlaków kulturowych Rady Europy.

Najnowszym projektem ESZiP jest Karta Rabatowa dla Szlaku. Jako doskonałe rozwiązanie dla partnerów ESZiP dyskutowana jest interaktywna aplikacja, która będzie dostępna za darmo na urządzenia mobilne.

Informacje o Zamku Oleśnickim znalazły się na Mapie Motocyklowej rozpowszechnianej m. in. na VI Targach Motocyklowych Wrocław- MOTOCYKLESHOW w Hali Stulecia oraz na ściance wystawienniczej ESZiP. Planowany jest również druk nowych ulotek, na których  znajdzie się Zamek Książąt Oleśnickich.

Dnia 21.03. na Zamku Książ odbyło się spotkanie zarządu „Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców”, w którym wzięli udział przedstawiciele zamków wchodzących w skład Szlaku. Podczas zebrania podsumowano VI Targi Motocyklowe, podczas których stoisko ESZiP cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Rozeszło się ponad 40 tysięcy map z ESZiP i trasą motocyklową, na której znajduje się także oleśnicki Zamek.

 

Rok 2016 jest Rokiem Turystyki Rowerowej, w związku z tym planuje się połączenie zamków trasami rowerowymi- mamy nadzieję, że nasz Zamek również znajdzie się na trasie. Zaprezentowano również aplikację turystyczną na urządzenia mobilne, WOW POLAND, której wersja testowa została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Na spotkaniu dyskutowano o pomyśle wprowadzenia na 41 stacjach Orlen ulotek z informacjami o Szlaku. Najbliższe spotkanie członków ESZiP odbędzie się w kwietniu na Zamku oleśnickim, co będzie okazją do zaprezentowania i promocji obiektu.

Dnia 25.04. w Zamku Książęcym w Oleśnicy odbyło się posiedzenie Zarządu Europejskiego Szlaku Zamków i Pałaców. Na spotkanie przybył dyrektor biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Rajmund Papiernik, specjalista ds. turystyki Marek Janczyszyn oraz przedstawiciele Zamków i Pałaców z Międzylesia, Leśnicy, Chojnika, Czocha oraz Grodźca. Przybyłych gości przywitał dyrektor Zamku Przemysław Wróbel. Podczas zebrania omówiono wiele interesujących tematów, bieżących problemów oraz planów na wakacyjny okres. Dyskutowano o wielkim sukcesie Mapy Trasy Motocyklowej, która rozeszła się w liczbie 40 tysięcy egzemplarzy podczas Motorcycle Show we Wrocławiu oraz imprezach, na których warto się pokazać ze ścianką wystawienniczą promującą Szlak. Pojawił się również pomysł stworzenia „wirtualnego Zamku” dzięki czemu powstałaby możliwość zwiedzania obiektów przez internet. Jest to nowatorski pomysł, który wraz z aplikacją do zwiedzania na urządzenia mobilne zdecydowanie przyciągnąłby turystów do Szlaku.

 

Comments are closed.