1. WSTĘP DEKLARACJI
Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Oleśnicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej - http://zamek-olesnica.pl/
2. DATA PUBLIKACJI I AKTUALIZACJI
Data publikacji strony internetowej: 2016-01-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-25.
3. STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ
Strona jest częściowo przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Została stworzona zgodnie ze standardami W3C i WCAG 2.0. Serwis w znacznym stopniu spełnia wytyczne techniczne związane z dostępnością.
Serwis posiada:
- wygodną, intuicyjną nawigacje,
- tytuły stron prawidłowo wdrożone w całej stronę,
- wszystkie informacje na stronie redagowane w sposób zrozumiały i czytelny,
- nagłówki stron wdrożone prawidłowo w całym serwisie,
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- brak narzędzi kontaktowych na stronie (brak wideotłumacza języka migowego)
- brak informacji dotyczących sytuacji kryzysowej
4. DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI I METODA OCENY DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ
Oświadczenie sporządzono dnia: 25.03.2021 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
5. INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Oleśnicy, adres poczty elektronicznej: ckiw-olesnica@ohp.pl, telefon kontaktowy: 71 314-20-12.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądającą zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formą tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacją żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www/rpo.gov.pl/
6. DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA:
Zamek Książąt Oleśnickich znajduje się w Oleśnicy, przy ulicy Zamkowej 4, 56-400 Oleśnica, objęty jest ochroną przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – ze względów architektonicznych niemożliwe jest dostosowanie go do wymogów osób niepełnosprawnych.
Podmiot zapewnia w budynku informację na temat rozkładu pomieszczeń, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy.
Podmiot umożliwia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
Sekretariat Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy znajduje się na parterze budynku – bez barier architektonicznych.
Podmiot nie zastosował w tym budynku rozwiązań architektonicznych, środków technicznych i nie posiada zainstalowanych urządzeń, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń.
Podmiot nie zapewnia w siedzibie wolnych od barier poziomych ani pionowych przestrzeni komunikacyjnych.
Podmiot nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji lub ratowania w inny sposób.
7. DOSTĘPNOŚĆ INFORMACYJNO – KOMUNIKACYJNA:
Podmiot zapewnia w budynku audiodeskrypcję przebiegu trasy zwiedzania Zamku w postaci audioprzewodnika.
W celu zapewnienia sprawnej obsługi osób uprawnionych, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, w Zamku Książąt Oleśnickich wprowadzono następujące zasady dostępu do usług z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się:
- kontakt telefoniczny
- kontakt korespondencyjny
- przesyłanie wiadomości tekstowych, w tym z wykorzystaniem wiadomości SMS, MMS lub komunikatorów internetowych
- pomoc tłumacza migowego - osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania z pomocy tłumacza co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem. Usługa jest bezpłatna dla osoby uprawnionej będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
Podmiot nie zapewnia dostępu do środków komunikacji w postaci:
- przesyłania faksów
- wykorzystania tłumacza języka migowego przez strony internetowe i aplikacje
Podmiot nie posiada urządzenia i środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących, takich jak np. pętle indukcyjne, systemy FM, systemy na podczerwień (IR), systemy Bluetooth
Podmiot nie zapewnia na swojej stronie internetowej informacji o zakresie swojej działalności w postaci tekstu odczytywalnego maszynowo, nagrania treści w polskim języku migowym (PJM) w postaci pliku wideo, informacji w tekście łatwym do odczytania (ETR).
Informacje dotyczące działalności jednostki dostępne są na stronie internetowej http://zamek-olesnica.pl/
Osoba uprawniona może komunikować się za pośrednictwem poczty elektronicznej: ckiw-olesnica@ohp.pl.